Przydatne informacje

Warto wiedzieć żeby działać!

Poniżej znajduje się lista przydatnych informacji, które, mamy nadzieję, pomogą wszystkim w sprawnym organizowaniu własnych pomysłów i przedsięwzięć.

 1. Informujmy się, Wiedza to potęga!
  Jeżeli szukasz informacji, która może pomóc w realizacji Twojego pomysłu, zacznij tutaj. Jeżeli nic nie znalazłeś, szukaj gdzie indziej: dzwoń do znajomych, pytaj papcia Googl’a a nawet oglądaj telewizję. Jeżeli już masz źródło i chcesz się tą wiedzą podzielić, pisz do nas na adres mailowy komunikacja@aktywnysteszew.pl, informuj na naszej grupie mailowej aktywnysteszewpl@googlegroups.com.
 2. Paliwo do zapału – czyli gdzie szukać finansów
  Jak każda organizacja potrzebujemy napędu. Tak jak statek potrzebuje wiatru i wody, tak my płyniemy na fali naszych serc, a wiatrem w żagle są pieniądze. Mówiąc wprost trzeba je znaleźć, wyprosić i spożytkować tak aby nasz okręt mógł śmiało żeglować!
  Istnieje wiele źródeł finansowania, z których możemy korzystać: fundusze gminne, powiatowe, wojewódzkie, narodowe, fundusze unijne, programy sponsorskie, zbiórki publiczne… i pewnie jeszcze masa innych. Jeżeli więc tylko masz jakiś pomysł i wiesz, że siła własnych mięśni to za mało, od razu przejrzyj poniższe źródła.

 3. Biuro pomysłów znalezionych
  To, czym karmi się każda organizacja to są pomysły. Jeżeli masz pomysł i marzysz o jego realizacji, powiedz o tym głośno na naszym forum. Pomoc na pewno nadejdzie!
 4. Co, gdzie i kiedy… a także którędy
  O aktualnych wydarzeniach, informować będziemy się na bieżąco na wiele sposobów:

  • Na stronach fundacji
  • Drogą e-mailową
  • Za pomocą newslettera (aktywnysteszewpl@googlegroups.com)
  • Kalendarzem
 5. Mamo, jestem w internecie!
  Każdy ma możliwość umieścić na tych stronach soje myśli. Jeżeli masz pomysł na zmianę albo wprowadzenie nowych treści, pisz na adres mailowy kontakt@aktywnysteszew.pl! A jeżeli chcesz to zrobić profesjonalnie i jeszcze nie jesteś pewien jak to ma być, czytaj: